دانش دریافت استفاده جلوگیری استفاده کارتهای

دانش: دریافت استفاده جلوگیری استفاده کارتهای بازرگانی اقتصادی کارت بازرگانی

گت بلاگز استان ها اختصاص بیش از 2هزار هکتار از اراضی نهاوند به کشت دانه های روغنی کلزا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند گفت: امسال بیش از 2 هزار هکتار از اراضی شهرستان نهاوند به کشت دانه های روغنی کلزا تخصیص داده شده است یافت.

اختصاص بیش از 2هزار هکتار از اراضی نهاوند به کشت دانه های روغنی کلزا

به روایت گروه خبری گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از همدان، احمد باقری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند درمورد سطح زیرکشت این محصول در نهاوند اظهار داشت: با توجه به اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی و توصیه های رهبری مبنی بر خود اتکائی و توجه به تولید داخلی کاشت دانه های روغنی کلزا در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.
وی گفت: در کنار انواع دانه های روغنی، کلزا گیاهی است که علاوه بر کیفیت محصول دارای حدود ۴۰ درصد روغن هست، برهمین اساس کاشت این محصول مورد توجه کشاورزان شهرستان نهاوند قرار گرفته و در سال زراعی ۹۶-۹۵ حدود ۲ هزار هکتار از اراضی به کشت کلزا تخصیص داده شده است یافت.

عبارات مهم : ماشین

باقری گفت: با وجود اینکه در آذر ماه سال گذشته حدود ۴۰- ۳۵ درصد مزارع دچار سرمازدگی پائیزه شد، آینده نگری می شود تولید امسال به ۳ هزار و ۵۰۰ تن برسد که به کارخانه روغن منطقه تحویل داده خواهد شد.
وی اضافه کرد: ادوات برداشت در منطقه وجود داشته و مراکز خرید آمادگی کامل دارند تا محصول تولیدی کشاورزان را به قیمت تضمینی خریداری نمایند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند افزود : توصیه می شود کشاورزان در سال زراعی جاری نیز سطح قابل توجهی از اراضی خود را به کشت کلزا تخصیص داده شده است دهند.
وی در ادامه گفت : یکی از عوامل تولید و زیاد کردن بهره وری زیاد کردن سطح مکانیزاسیون و استفاده از ماشین آلات و ادوات کشاورزی تازه است.
باقری افزود : طی سال های گذشته تعداد زیادی از ماشین آلات فعال در منطقه به تدریج فرسوده شده است اند بنابراین توجه به نوسازی ناوگان ماشین آلات کشاورزی و زیاد کردن ضریب مکانیزاسیون می تواند به زیاد کردن بهره وری کمک کند.
وی خاطر نشان کرد : در سال گذشته اعتبارات مکانیزاسیون شهرستان نهاوند ۴٫۴۵ میلیارد تومان بود که خوشبختانه مبلغ ۹ میلیارد تومان یعنی بیش از ۱۴۱درصد موفق به جذب اعتبارات شدیم.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند اظهار داشت :در امسال اعتبار مکانیزاسیون شهرستان به بیش از ۹٫۵ میلیارد تومان زیاد کردن یافته است که قابل پرداخت در بخش های زراعت، باغبانی، دام و طیور، شیلات و صنایع تبدیلی است.
انتهای پیام/ی

واژه های کلیدی: ماشین | محصول | کشاورزی | جهاد کشاورزی نهاوند | مدیر جهاد کشاورزی نهاوند | کاشت دانه روغنی | اخبار همدان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog