دانش دریافت استفاده جلوگیری استفاده کارتهای

دانش: دریافت استفاده جلوگیری استفاده کارتهای بازرگانی اقتصادی کارت بازرگانی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی پیرها دوباره جوان می شوند!

محققان دانشگاه اگزتر در انگلیس موفق به شناسایی ترکیبات منحصر به فردی شده است اند که با نشانه گرفتن میتوکندریای موجود در سلول های قدیمی بدن انسان می توانند آنها

پیرها دوباره جوان می شوند!

پیرها دوباره جوان می شوند!

عبارات مهم : انرژی

محققان دانشگاه اگزتر در انگلیس موفق به شناسایی ترکیبات منحصر به فردی شده است اند که با نشانه گرفتن میتوکندریای موجود در سلول های قدیمی بدن انسان می توانند آنها را جوان کنند.

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، با جوان سازی این سلول ها می توان امیدوار بود که افراد مسن بتوانند با جوان سازی سلول های حیاتی خود جوان تر شده است و ظاهر خود را مجددا به شکل ایام جوانی درآورند.

یکی از فرایندهای مهم بیولوژیک که موجب زیاد کردن سن افراد می شود، پیری سلولی نام دارد. همزمان با زیاد کردن سن افراد، سلول های انسان ها نیز فرسوده تر و ضعیف تر می شوند و معنای این امر آن است که آنها دیگر قادر به تکثیر خود نیستند، هر چند سلول های پیر از نظر متابولیک کماکان فعال خواهند ماند.

پیرها دوباره جوان می شوند!

سلول های پیر بسیاری از کارکردهای سلول های جوان را در خود ندارند و همین مساله باعث می شود انسان ها با بالارفتن سن بسیاری از توانمندی های خود را از دست بدهند.

پژوهشگران زیادی در سراسر دنیا در حال تلاش جهت طراحی سازوکارهای جوان سازی سلول های پیر هستند و در این میان محققان دانشگاه اگزتر به این نتیجه رسیده اند که اگر مقدار اندکی از سولفیدهیدروژن به طور مستقیم به بخش میتوکندری هر سلول تزریق شود، می توان فرایند زیاد کردن سن سلول های بدن را معکوس کرد. میتوکندری اندامکی در هر سلول است که وظیفه آن تنفس سلولی و انتقال انرژی است که موجب می شود انرژی شیمیایی موجود در مواد غذایی به صورت پیوندهای پرانرژی فسفات (آدنوزین تری فسفات) ذخیره شود.

محققان دانشگاه اگزتر در انگلیس موفق به شناسایی ترکیبات منحصر به فردی شده است اند که با نشانه گرفتن میتوکندریای موجود در سلول های قدیمی بدن انسان می توانند آنها

ترکیباتی که تا به حال بر همین مبنا تهیه شده است اند موفق به جوان سازی ۴۰ تا ۵۰ درصدی سلول های مسن شده است اند و می توان امیدوار بود که در آینده این رقم باز هم زیاد شود. البته نتیجه این تحقیقات تولید داروهای معجزه گر و طولانی کننده مدت زندگی انسان نخواهدبود، بلکه نشانه مهم از این کارها زیاد کردن مدت زمانی است که فرد طی آن بتواند به سلامت و بدون مبتلا شدن به بیماری های صعب العلاج زندگی کند.

واژه های کلیدی: انرژی | زندگی | بدن انسان | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog