دانش دریافت استفاده جلوگیری استفاده کارتهای

دانش: دریافت استفاده جلوگیری استفاده کارتهای بازرگانی اقتصادی کارت بازرگانی

گت بلاگز آبادان معارفه مدیر صنعت، معدن و تجارت خرمشهر

با برگزاری مراسمی، بیژن بداغی به عنوان مدیر اداره صنعت معدن تجارت خرمشهر منصوب شد.

معارفه مدیر صنعت، معدن و تجارت خرمشهر

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازآبادان؛معاون اقتصادی و سرمایه گذاری شرکت منطقه آزاد اروند امروز در این مراسم از دوگانگی مدیریتی امور تجاری در عراق در مرز شلمچه به عنوان مهمترین مسئله این مرز بین المللی یاد کرد و گفت: دوگانگی مراکز تصمیم گیری در خصوص روابط تجاری با کشور عزیزمان ایران در داخل عراق عمده چالش و ترساندن جهت این مرز است و به همین علت تعرفه بعضی کالاها در مرز شلمچه به نسبت مرزهای دیگر زیاد است.
محمدرضا معتمدی افزود: شرایط فعلی به نحوی است که مجموعه مدیریتی استان بصره تصمیمی را اعلام می کند در حالی که گمرک بصره با بیان این علت که زیر نظر حکومت مرکزی عمل می کند، طبق این تصمیم عمل نمی کند.
وی، روابط مستقیم و صورت به صورت را راهکار برطرف این پرسشها دانست و گفت: شرکت منطقه آزاد اروند اعتقاد دارد بسیاری از پرسشها با کشور عراق با مراودات مستقیم و صورت به صورت قابل حل است و این شرکت حاضر است تنها فراهم کننده چارچوب و ساختار باشد و اتاق های بازرگانی دو شهر آبادان و خرمشهر با تعامل مستقیم با طرف عراقی، کارهای اجرایی و تصمیم گیری ها را عهده دار شود.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری شرکت منطقه آزاد اروند در این مراسم اعلام کرد: به اتاق های بازرگانی دو شهرستان جهت پیگیری برطرف پرسشها از طریق تعامل با طرف عراقی تفیض اختیار کرده است.
وی همچنین بر اینکه پرسشها داخلی مرز شلمچه با بعضی تدابیر همچون خریداری دستگاه «ایکس.ری» خودرویی و کامیونی قابل برطرف هست، تاکید کرد و افزود: ایکس ری خودرویی راه اندازی و «ایکس. ری» کامیونی نیز ظرف شش ماه آینده به مرز شلمچه انتقال یافته خواهد شد.
معتمدی در ادامه به بعضی اخبار مبنی بر تصمیم شرکت صنعت، معدن تجارت بر راه اندازی پایانه تخصصی در بعضی مرزها نیز اشاره و بیان کرد: مرکز استان باید تعادل را در تقسیم نقش مرزها رعایت کرده و به نقش و کار خاص مرزها و همچنین زیرساخت های تمام مرزها دقت کند تا با اعمال بعضی تصمیم ها همچون ایجاد پایانه تخصصی میوه در مرزی خاص باعث کم رنگ شدن نقش دیگر مرز و به عبارتی آبادی یک مرز به قیمت ویرانی مرزی آباد نشود.
انتهای پیام/د

واژه های کلیدی: اندازی | منطقه آزاد اروند | آبادان | معارفه مدیر معدن | شهرستان خرمشهر | راه اندازی پایانه |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog